top of page

Gyerekkori álmom volt farmon állatokkal élni. Már fiatalon észrevettem, hogy állatok közelében máshogy viselkedek.

 

A saját gondolataim futtatása helyett, átkerült a fókusz az ő ellátásukra, kényeztetésükre, közös játékokra. A felelősség és kötelesség a gondoskodásukra ad egy gerincet, egy tartást az ember napjának, mellette pedig rengeteg pozitiv érzéssel halmoznak el a szeretett, szépen gondozott kis és nagy állatok egyaránt. 

Három évnyi tervezés után 2022-ben vettük meg a farm területét. Ekkor még csak egy üres terület volt, gyönyörű ősfás kerttel. Édesapám állattenysztő volt, az állatokkal mindig is egészen közeli kapcsaolatban voltam. Olyannyira, hogy a gyerekszobám úgy nézett ki, mintha a Durrel családnál járnánk. Felnőtt koromban kutattam is a témát, a tudomány jelenlegi állása szerint, az állatterápia azon kevés terápiás módszerek egyike, aminek hatékonyságát mind az öt földrészen elismerik. Segíti kialakítani a felelősségvállalást, az önállóságot, az együttérzést, az érzelmi intelligenciát illetve frusztráció toleranciát fejleszti, minden napi sikerélményeket okoz és a terápiás állatok jelenléte nagyon kellemes, megnyugtató.

A farm első állatai a holland törpekecskék voltak, akik fantasztikus segítségeink lettek az állatterápiás folyamatok kialakításában. Fantasztikus kedves, tündéri, jókedvű állatok, sokat köszönhetünk nekik.

 

Jelenleg úgy érzem bizonyos fajta törpekecskék a legjobb terápiás állatok, illetve a törpenyuszik egy fajtája, és a selyemtyúkok kimagaslóan nyugodt idegrendszerű, stabil, jókedélyű lények, akikkel kialakított bizalmas kapcsolatunk nagyon sokat tud segíteni személyes fejlődésünkben. Jelenleg kecskéink mellett, futókacsákkal, libákkal, selyempipikkel, törpenyuszikkal, tengerimalacokkal, pávákkal és papagájokkal osztjuk meg otthonunkat. 

Terveink között szerepel néhány állatunk terápiás célra történő felgondozása, akik társállatok lehetnek különböző nehézségekben, pl: autizmus, pánikzavar, PTSD stb...

A farmon történő eseményeket nyomon követheted Tiktok csatornánkon. 

bottom of page